Serdülő OB>>>

2009.09.28. 10:41
8 aranyérem a Serdülő OB-n!
Az ország legeredményesebb szakosztálya az ARAK

A hétvégére kiváló versenyidő fogadta az ország 13-15 éves atlétáit az Országos Bajnokságon. A kétnapos tatabányai rendezvényre 74 egyesület összesen 1410 nevezést küldött, közte az ARAK 62 nevezésével. A nagy számok kiegyenlített, de izgalmas küzdelmeket ígértek és hoztak. Fehérvári szempontból ezek a versenyek pedig a felkészültségnek köszönhetően, szerencsésen az ARAK-os versenyzők javára dőltek el. 8 aranyéremmel, 3 ezüstéremmel és 1 bronzéremmel gazdagodtunk a serdülők idei legjelentősebb versenyén, amivel a legtöbb bajnokságot nyert egyesület lett az ARAK.
Eredmények>>>

Eredmények 2>>>
Kiemelkedően szerepelek sprintereink. Legeredményesebb versenyző 3 bajnoki címmel Hegedűs Ádám lett, aki első nap 100 méteren, 400 méteren, vasárnap pedig a közbülső sprint számban, 200 méteren utasított minden 15 évest maga mögé. Duplázott Horváth Klára, aki szintén a sprint számokban 80 méteren és 300 méteren nyert jó idővel a 13 évesek népes mezőnyében. Pálinkás Dóra a 15 éves lányoknál a 100 méteren elsőnek szakította át a célt, a félkörös vágtaszámban pedig második lett. Szőke Evelin a lányok egykörös versenyében bronzérmet szerzett, 200 méteren pedig Pálinkás Dóra mögött a negyedik lett. Középtávfutóink közül Kozics Patrik egyéni csúccsal nyerte az 1500 méteres akadályfutást a 15 évesek között, Kiss Fanni ugyan ezen a távon a dobogó második fokára állhatott a 14 éveseknél. A legfiatalabbaknál Varga-Márfi Milán lett ezüstérmes az 1000 méteres akadályfutásban. Az ügyességi versenyzők közül a 13 éveseknél Fördős Bence súlylökésben nyert bajnoki címet, és ezzel az ARAK 8. bajnoki címét ezen a hosszúra nyúlt, de sikeres hétvégén. 39 szakosztály nyert bajnokságot, de nyolcat csak a fehérváriak.
„- Nem tettünk többet most az eredményességért, mint az előzőekben - mondta a székesfehérvári klubelnök Hirt Károly -  A sportágban dolgozó szakemberek tudják jól, hogy a serdülőknél évfolyamonként változik az eredményesség.
A mostani sikereknek az az oka,  hogy ugyan olyan hozzáállás és munka mellett azoknál a jó adottságú gyerekeknél, akik ebben a korcsoportban vannak - főleg a 15 éveseknél  -, beérett a felkészítő munka. Elsősorban vágta szakágban szerepeltünk nagyon jól. Most már elmondhatjuk, hogy itt Fehérváron a fiatalkori felkészítésben egy nagyon jó sprint műhely működik, ami elsősorban Varga Tamás edző nevéhez kapcsolható. A serdülő edzők, Halász Géza és Véninger Katalin adják tovább a gyerekeket fölfelé –  így sprinter irányba is - és még négy kolléga foglalkozik gyermek korcsoportokkal. A folyamatos, szakszerű munka és a jó adottságú gyerekek szorgalma az eredményesség alapja.”