2007. évi fedett pályás Ifjúsági és Junior OB>>>

2007.02.26. 13:03

4 arany, 1 ezüst és 2 bronzérem az Ifjúsági és Junior OB-n!

Az fedett pályás atlétikai szezon zárásaként az utánpótlás szempontjából legfontosabb országos bajnokság, az ifjúsági és Junior OB került lebonyolításra Budapesten a Syma csarnokban. Az ARAK szempontjából - akárcsak az egész téli versenyszezon - kiválóan sikerült!
Legsikeresebb az ifjúsági korú Zsigovics Natália lett 2 aranyéremmel. Első napi 400 méteren 58,06-al aratott fölényes győzelme után másnap 200 méteren 25,89-t sprintelve az ő nyakába került az aranyérem. Tehetségének megfelelően teljesített Nyusa Viktória is. A legrövidebb sprintszámban bizonyult a leggyorsabbnak, és 7,77-et futva védte meg tavalyi bajnoki címét immár a juniorok között. Élete legjobbjával, 12,08-al bizonyult a legjobbnak Fülöp Renáta is hármasugrásban, és nyerte első bajnoki címét a junioroknál.
Egyesületünk egyetlen ezüstérmét Reichardt Ronald nyerte magasugrásban. Egyéni legjobbját 190 cm-t átugorva lett második.
Szintén magasugrásban indult Navarrete Noémi és 160 cm-el, szoros versenyben állhatott fel a dobogóra. Bronzérmet nyert 200 méteren Nyusa Viktória 25,78-al, szerencsésebb pályasorsolással talán előrébb is végezhetett volna.
Egyéniben kiválóan szerepelt 1500 méteren Imre Orsolya és lett 4., Czúcz Andrea hármasugrásban ért el 5. helyet. 6. lett Rittler Alexandra 400 méteren és Imre Orsolya 800 méteren. Távolugrásban ért el 7. helyet Fülöp Renáta és Kulifai Tamás. 400 méteren is ez a hely jutott Tamásnak, 200 méteren pedig a 8.