KöAP fesztivál részvevő és házigazda volt az ARAK
 

KöAP fesztivál részvevő és házigazda volt az ARAK

2026.06.22. 10:59

Június 18-án, a Regionális Atlétikai Központ adott otthont a Kölyökből Atléta Program Országos Fesztiválnak, amelyen az ország régióinak legeredményesebb U10-es és U12-es csapatai mérték össze tudásukat és ügyességüket. Az esemény elsődleges célja nem csupán a versenyzés volt, hanem élményszerzés, a mozgás megszerettetése, az atlétika alapjainak játékos elsajátítása, valamint a sport közösségformáló erejének megtapasztalása.

A gyerekek változatos versenyszámokban mérték össze tudásukat. 8x50 m váltófutás, sprint váltó, hosszú gátváltó, ötösugrás, medicinlabda dobás és mini Cooper futás is szerepelt a programban.


A sok szülőnek, társuknak szurkoló osztályközösségeknek hála a lelátó is benépesült, remek hangulatot biztosítva a versenyhez.

Az ARAK U10-es csapata az előkelő negyedik helyen végzett. A csapat tagjai: Abonyi Emma, Csizmeg Nóra, Fazekas Bianka, Szente Lilla, Horváth Botond, Sipos Alex, Tökés Levente, Zsolnai Kornél, Bácsai Bence.

A fiatalok edzői: Darazsac Ágnes és Babos Rita.