Taroltak a serdülő fiúk, négy ARAK arany az Ügyességi Csapatbajnokságon

2019.05.06. 14:17

Az ARAK tizenöt serdülő és ifjúsági korú csapattal indult az Ügyességi és Gátfutó CSB-n Debrecenben. A serdülő fiúk három számban indulhattak, a 100 gát, a 300 gát és az ötösugrásban is bajnokok lettek. Első lett a serdülő lányok 300 gát csapata is.

A fehérváriak évekig rendezhették hazai pályán a Serdülő és Ifjúsági Ügyességi és Gátfutó Csapatbajnokságot. A rendezéssel mindig kiemelkedő szereplés is párosult. Ezúttal idegenben, Debrecenben bizonyítottak az ARAKosok. A szinte őszi, hűvös, esős időben a 15 sárga-zöld csapat közül 9 is dobogóra állhatott. Legkiemelkedőbben a Tatai Zalán, Blaumann Marcell, Nagy Dávid, Csoba Levente, Mészáros Balázs alkotta serdülő fiú csapat szerepelt, hiszen amiben elindultak, bajnokok lettek. A 100 méteres gátfutásban, a 300 méteres gátfutásban és az ötösugrásban sem találtak legyőzőre! Kár, hogy több számban nem indulhattak... Aranyérmet szerzett a lányok 300 méteres gátfutó csapata is. Mergl Zoja, Ritter Lola, Grabecz Hanna, Bodnár Lili és Dobák Panna csapateredményénél nem futott senki sem gyorsabban. A győztes csapatokat Babos Rita és Borsányi Zoltán edzők készítették fel. A négy bajnoki cím mellett 3 ezüst és két bronzérem is Fehérvárra került. A lányok két ötösugró csapata, a serdülők és az ifjúságiak mellett a serdülő lányok kalapácsvetésben végeztek a második helyen. Dobogóra állhatott a serdülő lányok súlylökő és távolugró csapata is. Öt egység, az ifjúsági fiúk 100 gáton, ötösugrásban és távolugrásban, valamint a serdülő lányok 80 gáton és diszkoszvetésben is éppen lecsúsztak a dobogóról. Az ifjúsági lányok csapata, távolugrásban ötödik helyen zárt.

(fotó: Ambrus László)