Öt váltónk is aranyérmet nyert a Váltó OB-n

2022.05.09. 14:32

Az 5 aranyérem mellett még 2 ezüst és 1 bronz is járt az ARAK Up. Akadémiának, amivel a legtöbb érmet nyertük a Váltófutó Országos Bajnokságon!

A Váltófutó Országos Bajnoksággal elkezdődött a szabadtéri pályabajnokságok sora. A szakági eseményen, hagyományosan jól szokott szerepelni az ARAK Up. Akadémia. A legfiatalabbak az "Atlétika Világnapja alkalmából 8x50 méteres váltókkal kezdték az egész napos viadalt.

Az U12 csapataink jó felvezetést hoztak össze a fő versenyhez. Szabó Dániel sprinter bajnok és Skoumal Péter segítségével felkészült egységek a harmadik és az ötödik helyen végeztek. A gyermekek jó példáját követték a versenyzők is.

Az U20-as 4x100 méteres váltóink közül a fiúk és a lányok is aranyérmesek lettek. A nők a Gimesi, Mohai, Gombolai, Szabó összeállításban nem találtak legyőzőre. A férfiak a Csornai, Blaumann, Tatai, Bolla felállásban, 42,07-es kiváló idővel utasítottak maguk mögé a mezőnyt. Az U18-as fiúk a Czéh, Mészáros, Kerék, Trenka sorrendű kvartettje érdemelt aranyat, 43,47-es időt sprintelve.

Az U16-os fiúk a Tatai, Balázsik, Varga, Ódor négyes 45,25 idővel nyert bajnoki címet. Az ötödik arany az U20-as női 4x400-as váltótagok nyakába került. Grubits, Szabó, Gombolai, Mohai staféta négy percen belüli időt produkálva állhatott a dobogó tetejére. A bajnokcsapatok edzői Borsányi Zoltán, Olasz Tamás, Varga Tamás és Tölgyesi Előd.

Majdnem sikerült a duplázás az U18-as fiúknak is. A rövidebbik sprintváltó után a másik olimpiai számban, a 4x400 méteren Czéh helyett Kovács Kristóffal felálló már bajnok csapat második lett. A másik ezüstöt az U18-as lányok, 4x100 méteren gyűjtötték be. Tárkányi, Ritter, Antal, Langmár a második idő kerültek a döntőbe, ahol idejüket tovább javítva, éremre váltották az esélyeiket.
Az U20-as bajnok fiú csapat elindult a hosszabbik sprintváltóban, a négyszer egykörös távon is, ahol végig kiélezett küzdelemben, a befutó Bolla hatalmas hajrájának is köszönhetően, bronzérem jutott a junior egységnek.
Éppen lecsúszott a dobogóról az U14-es lányok 4x100-as, valamint az U18-as lányok 4x400 méteres csapata. Mindegyik a negyedik helyen zárt. Ötödik helyen ért célba az U16-os fiúk 4x300 méteres, hatodikon ugyanennek a korosztálynak a lány csapata ezen a távon. Az U14-es lányok 4x600 méteres távon lettek hetedikek.

A legtöbb érmet nyert egyesület idén is az ARAK Up. Akadémia lett!

Képek: Ambrus László