Junior és Serdülő ÜCSB>>>

2009.10.12. 11:15

Ügyes ügyességiek-Zsigovics megsérült

A 2009-es atlétikai versenyszezon utolsó pálya bajnokságán az ügyességi és gátfutóké volt a főszerep. Elsősorban az ugróktól vártuk a sikert, amit az esős időjárástól függetlenül hoztak is junior atlétáink. A fiúk hármasugrásban az elvárás szerint, magasugrásban meglepetésre nyertek. A lányok hármasugrásban szereztek ezüstérmet. Három csapatunk állhatott még dobogóra, a junior fiúk távolugrásban és 400 méteres gáton, a serdülő fiúk a 300 méteres gátfutásban nyertek bronzérmet. A tizenhét csapatunk közül hat végzett dobogón, 2 arany, 1 ezüst és 3 bronzéremmel zártuk a pályaverseny szezont. A versenyeredményeket beárnyékolja, hogy távolugrás közben Zsigovics Natália térdszalag szakadást szenvedett!
Eredmények>>>

Junior ugró csapataink - akik között az ifjúságiak is szerepeltek - kitettek magukért. Reichardt Ronald és Pintér Mátyás például mind a négy junior csapatunkban szerepelt. A három ugrószám mellett a 400 méteres gátfutásban is jeleskedtek. De sorrendben haladva kezdjük az elején. Szombaton távolugrásban Pintér Mátyás 671 cm-es egyéni csúcsot teljesített második kisérletére. A csapat 626 cm-es átlaggal bronzérmet nyert. A junior hölgyek reggel magasugrással kezdtek. Ez Bese Zsófiának sikerült a legjobban, 160 cm-es legjobbjának köszönhetően a csapat átlaga 150 cm lett, ami az ötödik helyet jelentette. Később hármasugrásban már érmet nyertek, Borsányi Gyöngyi vezérletével 11 méter 31,25 cm-es átlaggal a dobogó második fokára állhatott az ARAK-os kvartett. Az első versenynapon serdülő fiaink 100 méteres gáton és távolugrásban is 7., a lányaink magasugrásban 10-dikek lettek.

Vasárnap még sikeresebben szerepeltünk, már ami a versenyt illeti. A junior lányok távolugrásánál történtek ugyanis sajnos átmenetileg elterelték a figyeltmet a versenyről. Zsigovics Natália a bemelegítéskor a homokba érkezésnél a homokba érkezésnél a térdéhez nyúlt és sírva rogyott össze. A távolugró gödörből nem is tudott saját lábán kijönni. Mint utólag kiderült térdszalagszakadást szenvedett!
A versenyre visszatérve a Zsigovics nélkül felálló junior távol csapat az ötödik helyen végzett. Közben a magasugró szivacson már a fiúk ugrottak. A 180-as magasságon még négy atlétánk is versenyben volt. Bár ketten is elmentek 400 méteres gátat futni - ahol harmadikak lettek - Reichart Ronald a gyilkos táv után is teljesíteni tudta a 190-es magasságot, ami nagyon kellett a jó átlaghoz. A 181,25-ös végeredmény nagy meglepetésre a bajnoki címet jelentette a fiúknak. A csapat az eredményhírdetést követően annyira feldobódott, hogy a hármasugrást is megnyerték, méghozzá kiemelkedő, 13 méter 59 centiméteres eredménnyel! A serdülő lányok a 300 méteres gátfutással fejezték be a küzdelmeket, ahol 49,7650 másodpercces átlaggal negyedikek, távolugrásban ötödikek lettünk. A hatodik érmünket a Hegedűs Ádám vezérletével felálló serdülő 300 méteres gátfutó csapatunk nyerte, 43, 8250 másodpercces eredménnyel a dobogó harmadik fokára állhatott. Itt a magas csapatunk 8. lett.