Győzelem U11 és U13 korcsoportban is

2018.01.19. 08:26

Az év első Sport XXI. versenyére 5 egyesület 32 csapata érkezett Veszprémbe. Mi 15 csapattal vettünk részt a terematlétikai versenyen. Minkét korcsoportban az ARAK csapata lett aranyérmes, ráadásul az idősebbeknél a dobogó mindhárom fokán fehérvári csapat állt!

A programba belépő, a versenyen először résztvevő 2009-ben születetteket, tapssal köszöntöttük. Az öt versenyszám kivitelezése már nem okoz gondot edzőknek, gyerekeknek. A szivacs felett, levegőben végrehajtott lábtartáscsere új gyakorlatként szerepelt, és jól vizsgázott. Az U11-es korcsoportban 15 csapat indult, három futamban. Az ARAK piros csapata és a SV SE az elejétől szoros versenyt vívott az aranyéremért, a Viadukt SE pedig a VEDAC A csapatával a bronzéremért. Mindkét párharcban a befejező szám, a hosszú gát döntötte el a végső helyezéseket. Az idősebbeknél a 17 csapat között még kiélezettebb küzdelem folyt. Az ARAK neon narancs és neon zöld csapata sajnos nem egy futamban versenyzett, de mindkét egység azonos pontszámot szerzett a végén. A több győzelmének köszönhetően a neon narancs jutalma lett az ezüstérem, az arany az ARAK piros csapat tagjainak nyakába került. Ők három versenyszámban is az élen zártak. A kicsit hosszúra nyúlt verseny végén az eredmények kihirdetésénél boldog arcokat láthattunk, elsősorban a mozgás, másodsorban a Sport XXI. program és a rendező VEDAC által biztosított matricák és csokik miatt is. Gratulálunk!