2009. Fedett OB 1. nap

2009.02.18. 13:25

Bajnoki cím Fedett pályás OB első napján!

Mint minden év elején a 2009-es évben is meg rendezésre került a felnőtt magyar fedett pályás bajnokság ahol a bajnoki címek eldöntése a cél. Sajnos a korábbi évekhez képest kisseb delegációval indulunk a fővárosba:Vaskó Zoltán, Zsigovics Natália és Nyusa Viktória sem áll rajthoz.
A verseny első napját egy bajnoki címmel és további szép eredménnyel zártunk. A verseny 14 óra kor vette kezdetét, mikor is Turcsik Katalin állt a 60m-es rajtvonalhoz. Biztos futással (7.80) jutott be az „A” döntőbe ahol 8. helyen ért célba.
A 60m követte a női távolugrás, ahol Babos Rita az 5. ugrására átvette a vezetést 618 cm el. Új egyéni csúcsával a dobogó legmagasabb fokára állhatott.
A nap záró számaként rajtoltak a 400m es hölgyek és férfiak ahol ismét 1-1 versenyzőnk állt rajthoz. A férfiaknál Borsányi Zoltán 50.58-as idővel a 7. , a hölgyeknél pedig Bognár Diána 60.73-as idővel, szintén a 10. helyen végzett. Gratulálunk.!!
A holnapi napon újabb megmérettetés vár sportolóinkra. Mind a rövid sprintszámokban, a hosszú futó számokban, ugrásokban és a női 4X400m-es váltóban.(NY.V.)