Utánoz6atlan szereplés a Váltó OB-n

2016.05.23. 13:39

A május a csapat és váltófutó versenyek hónapja az atlétikában. A hónap elejei sikeres hazai, ügyességi és gátfutó csapatbajnokságot követően, most hétvégén Budapesten, a Váltó OB-n irigykedhetett Fehérvár akadémistáira az ország. Azt már megszokhatták, hogy a legtöbb váltót az ARAK nevezi, de azt, hogy a 15 rajthoz álló kvartettből 12 dobogóra állt, már nem hagyhatták szó nélkül! A 12 éremből ráadásul 6 aranyérem!

Akik bearanyozták a napot:
A sprintváltók közül az ifjúsági lányok Kerék Kata, Mátó Sára, Szépe Flóra és Csetényi Eszter, a junior fiúk Góger Ádám, Szabó Dániel, Szépe Gergő és Pisch Milán alkotta csapata nem talált legyőzőre. A serdülő fiúk 4x300-as váltója Gombolai Balázs, Visi Zoltán, Visi Szabolcs és Kovács Mátyás felállásban lett bajnok. A középtávfutók is három arannyal járultak hozzá a rendkívüli szerepléshez. 4x800 méteren Szauter Ábel, Varga Benedek, Ragó Martin, Bodó Barnabás serdülő váltója, Budai Boglárka, Hegedűs Luciána, Darabos Alíz és Punk Adrienn ifjúsági váltója, Ragó Nikolett, Jahola Dóra, Pribék Adrienn és Besszer Rebeka junior váltója is a dobogó tetejére állhatott!
A 6 arany mellett 3 ezüst és 3 bronz relikvia is jutott. Az újonc lányok 4x100 méteren, a serdülő fiúk és lányok 4x300 méteren lettek ezüstérmesek. Bronzot az újonc fiúk 4x600 méteres váltója, az ifjúsági lányok és fiúk 4x400 méteres váltói nyertek.
Negyedik helyen zárt az újonc fiúk 4x100 méteres, ötödiken az újonc lányok 4x600 méteres kvartettje.
A hat bajnoki címmel és a további hat éremmel a székesfehérvári ARAK Up. Akadémia zárta a legsikeresebben a szombati Váltó OB-t!