Siskó Zsófia a rúdugrás fedett pályás bajnoka

2017.02.20. 13:20

Színvonalas fedett pályás országos bajnokságot zártak az atléták a Budapesten! Az ARAK Up. Akadémia fiataljai közül néhányan már a felnőttek között is figyelemre méltó eredménnyel hívják fel magukra a figyelmet. Siskó Zsófia életében először teljesítette a 400 centimétert fedett pályán.

Kiélezett küzdelem folyt az aranyéremért, aminek sorsáról a kísérletek aránya döntött a fehérvári sportoló javára. Zsófi elsőre teljesítette az egyéni csúcsát, így az edző-versenyzőnk nyakába került a legfényesebb medál. Éremért sprintelt Szabó Dániel is. A 60 méter előfutamban magabiztosan utasította maga mögé a vetélytársait, beleértve Illovszky Dominikot, a későbbi ezüstérmest is. Dani 6.82-vel, egyéni csúcs beállítással futamgyőztesként, második idővel került a fináléba. Itt azonban a "vigyázz" helyzetben, a rajtpisztoly jele előtt túl nagy nyomást helyezett a rajttámlára, amit a gép kijelzett. Hibás rajt miatt Dani kizárásra került, nem valósíthatta meg a papírformát. A győztes Sipos János EB szintet teljesítve lett a leggyorsabb magyar. Gyógyír Daninak, hogy az előfutamban futott idővel valóban második lehetett volna...

A 4x400-as női váltónk tavalyi bajnoki címe hatalmas meglepetés volt, idén a realitás született. A Budai, Punk, Darabos, Mátó kvartett sokáig a második helyért küzdött, a végére azonban be kellett érni a bronzéremmel. A győztes Honvéd váltója országos csúccsal nyerte a bajnoki címet! A férfiak rúdugrásában Skoumal Péter révén voltunk érintettek. Edző-versenyzőnk igazán kitett magáért, 460 cm-es eredménnyel éppen lecsúszott a dobogóról.
Az OB eredményeiből kiemelkedik a másik országos csúcs. A januárban Fehérváron edzőtáborozó Baji Balázs a héten második ízben javította meg a rekordot, 7.53-al nyerte a 60 méteres gátfutás döntőjét!