Mátó Sára a Szuper Liga döntő győztese

2016.09.07. 09:39

A Szuper Liga dőntőjét a 400 méteres gátfutásban Mátó Sára nyerte! A hármasugrásban László Dávid második, Szabó Dániel 100 méteren és 200 méteren is negyedik lett. A női hármasugrásban Huszár Kitti is éppen lemaradt a dobogóról. Ragó Nikolett 3000 akadályon hatodik, Budai Boglárka 800 méteren hetedik helyen zárt.

A 2016. évi Szuper Liga döntőjébe már bekerülni is rang, hiszen az év kiemelt versenyein gyűjtött pontok alapján, csak a legjobb nyolc versenyző indulhat! Az ARAK versenyzői közül László Dávid, Szabó Dániel, Huszár Kitti, Mátó Sára, Budai Boglárka és Ragó Nikolett vívta ki a jogot. A döntőn Magyarország legjobbjai mind rajthoz álltak, köztük a Riói Olimpián járt atléták is. A rangos viadalt 400 méter gáton, a nagyszerű hajrájának köszönhetően a még csak 15 éves Mátó Sára nyerte! László Dávid szoros versenyben, végül 3 centivel alulmaradva lett második. Szabó Dániel mindkét sprintszámban dobogóra akart állni, de végül be kellett érnie a negyedik helyekkel. Huszár Kitti hármasugrásban 7 centiméterrel csúszott le a dobogóról, ő is negyedik lett. Ragó Nikolett 3000 méteres akadályfutásban hatodik, Budai Boglárka 800 méteren hetedik lett. Gratulálunk!