Fehérvári érmek a Sport XXI. versenyen

2016.09.27. 15:00

Régiós bajnok az U11-es korcsoportban a lila jelzőmezes hétvezéres csapatunk, Andi néni vezetésével! Az idősebbeknél ezüstérmet nyert Rita néni csapata! Az érmeknél is fontosabb azonban, hogy összesen 18 nyolc fős csapatot indítottunk! Gratulálunk minden résztvevőnek!

Pályaversenyen ennyi gyermek még nem indult a régióban a Sport XXI. program versenyein. Az U11-es korcsoport 18 csapatának sikerült a székesfehérvári Regionális Atlétikai Központ atlétika pályáját egy nagy játszótérré alakítani. A hat helyszín mindegyikén két csapat gyűjtögethette szorgalmasan a pontokat. Az ügyességi számokban a jól felkészített csapatok tagjai egyformán sok pontot gyűjtöttek. Ezzel a versenyszámon belüli holtversenyek számát növelték, még értékesebbé téve így a csapattagok egyéni teljesítményeit. A végeredmény is kiélezett lett, hiszen több helyezés is egy ponton múlt. Érem végül mindhárom nagy egyesület csapatainak jutott, bronz a tatabányaiak, ezüst a veszprémiek, az arany a házigazda fehérváriak nyakába került. A fiatalabbak eredményhirdetése alatt az U13-asok már elkezdték a maguk versenyét. A hat számból mindenki ugrott távolt, szinte mindenki indult a 60 m gátfutásban. A két dobószám közül a diszkosz volt a népszerűbb, de sokan futottak 1200 akadályt is. 74 pontot gyűjtött a legjobb versenyző. 13 húszpontos eredmény is született, ebből a győztes csapatban hat alkalommal is. A  nyolcfős csapatok versenyét a Veszprém nyerte, második az ARAK Up. Akadémia, harmadik szintén a VEDAC csapata lett. A részvevő 30 csapat több, mint a felét, 17-et az ARAK utánpótlása adta, 9-et a VEDAC, 3-at a TSC-Geotech, valamint a Bokodiak is képviseltették magukat.